Szkoła Polska  przy Konsulacie Generalnym RP w Kolonii z siedzibą we FRANKFURCIE nad Menem Szkoła Polska przy Konsulacie Generalnym RP w Kolonii z siedzibą we FRANKFURCIE nad Menem

Dęby Katyńskie

Dęby Katyńskie

            Dla jednych DĄB jest drzewem takim samym jak setki innych, ale dla naszej społeczności ON jest czymś więcej, dla nas to symbol pamięci. Pamięci ofiar pomordowanych w Katyniu.

W sobotę 13 kwietnia 2013 r. na terenie ośrodka Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech „Concordia” odbyło się uroczyste zasadzenie sześciu Dębów Katyńskich by uczcić pamięć blisko 22 tysięcy polskich jeńców wojennych zamordowanych w Rosji przez NKWD decyzją najwyższych władz ZSRR. (cytat ze strony www.chcentrum.de).

           Jeden z tych dębów 13 kwietnia 2013 roku został posadzony przez delegację naszej szkoły. Nadano mu imię Kazimierza Iwickiego.

           05. i 06.09.2023 po 10 latach odbyła się uroczystość pod tytułem „ Czy pamiętasz?” Każdy chętny miał możliwość wzięcia udziałów w obchodach w Haus Concordia (Concordia 1, 57562 Herdorf) a dla dzieci i młodzieży zorganizowany był konkurs recytatorski, literacki, plastyczny i muzyczny. I w tym roku znaleźli się chętni do reprezentowania naszej szkoły, a uczniowie wzięli udział w konkursie recytatorskim.