Szkoła Polska  przy Konsulacie Generalnym RP w Kolonii z siedzibą we FRANKFURCIE nad Menem Szkoła Polska przy Konsulacie Generalnym RP w Kolonii z siedzibą we FRANKFURCIE nad Menem

Spotkanie literackie – Joanna Olech – 20.04.2024

    Dnia 20 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Joanną Olech. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas III – VI.

 

      Pani Joanna Olech jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, pisarką i ilustratorką, krytykiem literackim, jurorem konkursów literackich i ilustratorskich, członkinią Polskiej Sekcji IBBY. Autorka rewelacyjnej „Dynastii Miziołków”. Swoje teksty (nie tylko o książkach dla dzieci) publikuje w „Tygodniku Powszechnym”, „Rzeczpospolitej”, „Nowych Książkach” i wielu innych. Za teksty książek i ilustracje zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m.in. Nagrodę Naszej Księgarni, nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, nagrodę specjalną Polskiej Sekcji IBBY. 

     Pani Joanna Olech prezentowała napisane i zilustrowane przez siebie książki, czytała fragmenty „Dynastii Miziołków”. Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści pisarki i bardzo chętnie brali udział w konkursach.

      Spotkanie odbyło się w przyjemnej i wesołej atmosferze. Na koniec dzieci miały możliwość otrzymania autografu i zrobienia pamiątkowego zdjęcia z pisarką.