Szkoła Polska  przy Konsulacie Generalnym RP w Kolonii z siedzibą we FRANKFURCIE nad Menem Szkoła Polska przy Konsulacie Generalnym RP w Kolonii z siedzibą we FRANKFURCIE nad Menem

Sukcesy naszych uczniów

2018

W roku 2018 uczennica II klasy liceum SPL Frankfurt Klaudia Sidowska została finalistką XLVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

W tym samym roku w XIV Olimpiadzie Języka Polskiego w Niemczech w grupie młodszej pierwsze miejsce w kategorii I zajęła Karolina Krzyścin, a w kategorii II miejsce 1 zajął Patryk Sidowski, miejsce 2 zajęli Michalina Wojciechowska i Maja Buchholz. Natomiast w grupie starszej w finale XIV OJP w Niemczech, który tradycyjnie ma miejsce w Polsce, w Pułtusku pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy I liceum Maja Bentkowska (kat. I), drugie miejsce zajęła także uczennica klasy I liceum Maria Kowina (kat.II). Maria Kowina zdobyła także dodatkowe wyróżnienie za piękną wypowiedz pisemną. W finale olimpiady udział wzięli również uczniowie klasy 2G : Mateusz Nieściór oraz Wojciech Lemanowicz, którzy także uplasowali się na dobrych miejscach.

2017

W roku 2017 uczeń I klasy liceum SPL Frankfurt Michał Nieściór został laureatem XLVII Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. W finale olimpiady wzięło udział 217 uczniów z całego kraju i z zagranicy. Tytuł laureata zdobyło 27 uczniów. Michał został przygotowany do olimpiady przez panią Agnieszkę Rzepkę, nauczycielkę języka polskiego w naszej szkole.

W tym samym roku nasza uczennica Ewelina Woźniak zajęła 1 miejsce w XIII Olimpiadzie Języka Polskiego w Niemczech w kategorii I, a Michał Nieściór i Klaudia Sidowska zajęli odpowiednio 1 i 2 miejsce w kategorii II.

 

2013

W roku 2013 uczniowie naszej szkoły podstawowej Michał Nieściór i Agata Konopka zajęli odpowiednio 1 i 2 miejsce w III edycji Konkusu Polonistycznego ORPEG. Michał i Agata zajęli w tym samym roku również 1 i 2 miejsce w IX Olimpiadzie Języka Polskiego w Niemczech w kategorii II, a Barbara Szumocka zajęła w tym konkursie pierwsze miejsce w kategorii I.